استاندارد سیستم های مدیریت

سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001

سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 چیست؟

ISO 14001 یک استاندارد بین المللی برای طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت زیست محیطی (EMS) است. الزامات ISO 14001 چارچوب و دستورالعمل هایی را برای ایجاد سیستم مدیریت محیطی شما ارائه می دهد تا عناصر مهم مورد نیاز برای موفقیت یک EMS را از دست ندهید.

اصول ISO 14001 چیست؟

یک سیستم مدیریت زیست محیطی، که اغلب EMS نامیده می شود، از سیاست ها، فرآیندها، برنامه ها، اقدامات و سوابق تشکیل شده است که قوانین حاکم بر نحوه تعامل سازمان شما با محیط زیست را تعیین می کند. این سیستم باید برای سازمان شما بصورت اختصاصی تنظیم شود، زیرا سازمان شما، الزامات قانونی مشخص و تعاملات محیطی مختص به خود را دارد و این الزامات قانونی مرتبط با محیط زیست از سازمان به سازمانی دیگر متفاوت است که با فرآیندهای تجاری خاص شما مطابقت دارد. با این حال، الزامات ISO 14001 چارچوب و دستورالعمل هایی را برای ایجاد سیستم مدیریت محیطی شما ارائه می دهد تا عناصر مهم مورد نیاز برای موفقیت یک EMS را از دست ندهید.

سیستم مدیریت زیست محیطی چیست؟

ISO 14001   یک استاندارد بین المللی مرجع برای طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت زیست محیطی است. این استاندارد توسط سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO ) منتشر شده است، یک نهاد بین المللی استانداردهایی را تدوین و توسعه می دهد که در سراسر جهان پذیرفته شده اند. جدیدترین نسخه الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی در سال 2015 منتشر شد و به آن “ISO 14001:2015” می گویند. این استاندارد قبل از انتشار و به روز رسانی، مورد توافق اکثریت کشورهای عضو قرار گرفت و به این ترتیب به یک استاندارد بین المللی شناخته شده تبدیل شده است که توسط اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده است.

در بررسی گواهینامه ISO 14001 در پایان سال 2017، تعداد سازمان هایی که سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 را پیاده سازی کرده اند، روند ثابتی را در سراسر جهان نشان می دهد. در زیر نتایج دوره 6 ساله قبل را مشاهده می کنید.

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱

چرایی و اهمیت سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001

مراقبت از محیط زیست و جلوگیری از تأثیرات منفی سازمان هایمان بر محیط زیست، دو مورد از مهم ترین چالش های پیش روی کسب و کارهای امروزی است. یکی از بزرگترین مزایای اجرای EMS، این است که با قرار گرفتن در میان آن دسته از مشاغلی است که به اندازه کافی برای کاهش ردپای محیطی خود اهمیت می دهند،‌روابط سودمندی  با مشتریان، عموم و جامعه در کل برای ذینفعان برای سازمان شما به ارمغان می آورد. همچنین علاوه برمزایای ذکر شده،‌منافع دیگری نیز برای سازمان به همراه دارد.

جعبه ابزار سیستم مدیریت کیفیت

از مزایای استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رعایت الزامات قانونی در زمینه محیط زیست و در نتیجه کاهش خطر جریمه های احتمالی
 • تقویت کلی سیستم مدیریت موجود سازمان
 • استفاده اقتصادی تر از مواد خام و انرژی
 • کاهش خطر حوادث زیست محیطی و شرایط اضطراری
 • افزایش اعتبار تجاری برای شرکا، سرمایه گذاران، موسسات مالی، شرکت های بیمه، مدیریت دولتی و عموم مردم
 • دریافت آسان تر مجوزها و تاییدیه ها از سازمان های بالادستی
 • به دست آوردن مزیت رقابتی نسبت به بقیه سازمان‌ها

ساختار ایزو 14001 به چه صورتی است؟

ساختار ISO 14001 به ده بخش تقسیم می شود. سه مورد اول مقدماتی هستند و هفت مورد آخر شامل الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی است.

بند 4 – سازمان

سازمان یا شرکتی که علاقه مند به اخذ گواهینامه است، در درجه اول باید مسائل بیرونی و داخلی و شرایط محیطی موثر بر آن را شناسایی کند.

شرکت باید مرزهای کاربرد سیستم مدیریت زیست محیطی را برای فعالیت های خود تعیین کند.

همچنین باید ذینفعان، نیازها و انتظارات آنها را در حوزه های زیست محیطی شناسایی کند و این نیازها چه چیزی برای جامعه به عنوان یک تعهد الزام آور به سازمان تجویز می کند. علاوه بر این، باید عملکردها، فعالیت‌ها، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهد و توانایی های خود و همچنین توانایی مدیریت و تأثیرگذاری خود را در نظر بگیرد.

این فعالیت ها در خدمت محدوده سیستم مدیریت زیست محیطی هستند و در نتیجه همه این فعالیت ها، محصولات و خدمات باید در این سیستم مدیریت زیست محیطی ادغام شوند. همه چیز باید مستند باشد و در اختیار ذینفعان قرار گیرد.

بند 5 – رهبری (مدیریت)

مدیریت سازمان نقش بی بدیلی در سیستم مدیریت محیط زیست دارد. از جمله، باید اطمینان حاصل شود که سیاست زیست محیطی در راستای تمرکز سازمان است، شامل تعهد به حفاظت از محیط زیست (مثلا استفاده پایدار از منابع، مدیریت پسماند و غیره) و بهبود مستمر سیستم مدیریت زیست محیطی.

سیاست‌های زیست‌محیطی باید به‌عنوان اطلاعات مستند اجرا شود، باید در داخل شرکت ابلاغ شود و در اختیار ذینفعان قرار گیرد.

مدیریت عالی باید مسئولیت و اختیاری را برای اطمینان از انطباق سیستم مدیریت زیست محیطی با این استاندارد بین المللی به خود اختصاص دهد.

بند 6 – برنامه ریزی سیستم مدیریت محیط زیست

برای برنامه ریزی یک سیستم مدیریت زیست محیطی، لازم است ریسک ها، فرصت ها و شرایط اضطراری که ممکن است اثرات زیست محیطی داشته باشند در نظر گرفته شود.

هنگام برنامه ریزی، شناسایی جنبه های زیست محیطی فعالیت ها، محصولات و خدمات و اثرات زیست محیطی مرتبط (تهدیدهای منفی یا فرصت های مثبت) ضروری است.

سازمان باید تعهدات الزام آور خود را که مربوط به جنبه های زیست محیطی است تعیین کند.

تعهدات الزام آور، جنبه های زیست محیطی و خطرات، شرایط اساسی را برای تعیین اهداف زیست محیطی ایجاد می کند.

اهداف زیست محیطی مستند باید با سیاست های زیست محیطی سازگار، قابل اندازه گیری، نظارت، گزارش و به روز شوند. همچنین اهداف زیست محیطی باید با الزامات قانونی حوزه جغرافیایی سازمان مربوطه منطبق باشد.

 بند 7 – منابع

شرکت باید منابع لازم را برای راه اندازی و بهبود سیستم مدیریت محیط زیست شناسایی و فراهم کند.

منابع همچنین شامل شایستگی هایی برای افرادی است که کارشان می تواند تأثیر زیست محیطی قابل توجهی داشته باشد. و همچنین شایستگی برای افرادی که مسئولیت سیستم مدیریت زیست محیطی به آنها سپرده شده است، از جمله کسانی که :

 • شناسایی و ارزیابی اثرات زیست محیطی و تعهدات الزام آور
 • افرادی که کمک به دستیابی به اهداف زیست محیطی می کنند.
 • پاسخ به شرایط اضطراری
 • کسانی که ممیزی داخلی انجام می دهند
 • کسانی که ارزیابی انطباق را انجام می دهند

ارتباطات (داخلی و بیرونی) باید شفاف، مناسب، صادقانه، واقعی، قابل درک باشد و نباید اطلاعات مربوطه را حذف کند. مهم است که تعیین کنید در مورد چه چیزی، چه زمانی، با چه کسی و به چه روشی ارتباط برقرار می کنید.

بند 8 – عملیات

دو نکته اساسی برای عملیات مهم است. اول برنامه ریزی و مدیریت، دوم آمادگی و واکنش اضطراری است.

برای اینکه یک سازمان بتواند الزامات یک سیستم مدیریت زیست محیطی را برآورده کند، باید معیارهایی را برای فرآیندها تعیین کرد و فرآیندها را مطابق با معیارهای عملیاتی، از جمله فرآیندهایی که برون سپاری می شوند، مدیریت کند. فرآیندها باید به گونه ای طراحی شوند که از اشتباهات جلوگیری شود و از نتایج ثابت اطمینان حاصل شود. بسته های آموزشی جعبه ابزار مدیریار در قالب آموزش و مشاوره آنلاین و حضوری در استقرار الزامات این استاندارد به شما کمک می کند تا یک سیستم مدیریت زیست محیطی اثر بخش را توسط خودتان و با پشتیبانی کارشناسان با تجربه در سازمان مستقر کنید.

سازمان باید فعالیت های کنترلی ایجاد کند تا اطمینان حاصل شود تا هریک از مراحل چرخه عمر محصول یا خدمات مطابق با الزامات محیطی است.

آمادگی این شرکت در شرایط اضطراری مربوط به تهیه اقداماتی برای پیشگیری و کاهش اثرات زیست محیطی است. شرکت باید به وضعیت اضطراری فعلی واکنش نشان دهد، اقداماتی را برای جلوگیری یا کاهش اثرات زیست محیطی انجام دهد، به طور منظم اقدامات را آزمایش کند، اقدامات لازم را برای شرایط اضطراری احتمالی بررسی و اصلاح کند و اطلاعات مربوطه را ارائه دهد.

بخش 9 – ارزیابی عملکرد

سازمان ها باید عملکرد محیطی را پایش، اندازه گیری، تحلیل و ارزیابی کنند. لازم است به درستی مشخص شود که چه چیزی باید اندازه گیری شود، چه روش هایی را انتخاب کنید، چگونه داده ها را تجزیه و تحلیل و ارزیابی کنید. همچنین تعیین ضرب‌الاجل‌های نظارت و ضرب‌الاجل‌هایی برای ارزیابی نتایج اندازه‌گیری ضروری است.

ممیزی های داخلی توسط سازمان در فواصل زمانی برنامه ریزی شده انجام می شود تا اطلاعاتی در مورد سیستم مدیریت زیست محیطی به دست آورد. معیارهای حسابرسی و موضوع هر حسابرسی برای حسابرسی تعیین می شود. انتخاب حسابرسان عینی برای اطمینان از بی طرفی و ارائه نتایج مرتبط به مدیریت به شکل مناسب ضروری است.

مدیریت ارشد شرکت باید سیستم مدیریت زیست محیطی را در فواصل زمانی برنامه ریزی شده به طور کامل ممیزی کند و اطلاعات مستند در مورد آن را حفظ کند.

خروجی ممیزی داخلی باید شامل موارد زیر باشد:

 • نتیجه گیری در مورد مناسب بودن، کفایت و اثربخشی سیستم مدیریت زیست محیطی
 • تصمیم گیری در مورد فرصت های بهبود
 • تصمیم گیری در مورد نیاز به تغییر
 • اگر اهداف زیست محیطی برآورده نشده باشد، چه اقداماتی باید انجام شود
 • فرصت هایی برای بهبود ادغام سیستم مدیریت زیست محیطی با فرآیندهای تجاری
 • پیامدهای جهت گیری استراتژیک سازمان

در صورت بروز عدم انطباق، شرکت باید پاسخگو باشد، اقدامات اصلاحی انجام دهد و اطمینان حاصل کند که عدم انطباق های مشابه رخ نمی دهد. سوابق مربوط به مغایرت ها باید در ماهیت مغایرت ها، اقدامات اصلاحی انجام شده و نتیجه اقدامات اصلاحی مربوطه برای کنترل عدم انطباق ها و جلوگیری از وقوع مجدد آنها حفظ شود.

شرکت باید فرصت های بهبود را شناسایی کند، اقدامات لازم را انجام دهد و به طور مستمر سیستم مدیریت زیست محیطی را بهبود بخشد تا عملکرد زیست محیطی خود را افزایش دهد.

بخش 10: بهبود

 این بخش آخر شامل الزامات مورد نیاز برای بهبود EMS شما در طول زمان است. این شامل نیاز به ارزیابی عدم انطباق فرآیند و انجام اقدامات اصلاحی برای فرآیندها است.

این بخش ها بر اساس یک چرخه Plan-Do-Check-Act هستند که از این عناصر برای اعمال تغییرات در فرآیندهای سازمان به منظور هدایت و حفظ پیشرفت ها در فرآیندها استفاده می کند.

بندهای سیستم مدیریت زیست محیطی

چرا باید ISO 14001 را در سازمان خود پیاده سازی کنید؟

مزایای ISO 14001 قابل اغراق نیست. همانطور که در بالا ذکر شد، سازمان های بزرگ و کوچک از این استاندارد به خوبی استفاده کرده اند. در اینجا فقط چند مورد از این مزایا ذکر شده است:

تصویر و اعتبار خود را بهبود بخشید:

 با اطمینان دادن به مشتریان مبنی بر اینکه متعهد به مدیریت قابل اثبات اثرات زیست محیطی خود هستید، می توانید تصویر و سهم بازار خود را از طریق حفظ یک تصویر عمومی خوب و بهبود روابط با جامعه افزایش دهید.

بهبود کنترل هزینه:

 یکی از بهبودهایی که همه سازمان ها به دنبال آن هستند کاهش هزینه ها است. EMS می تواند با صرفه جویی در انرژی و مواد ورودی به این امر کمک کند، در حالی که حوادثی را که یک سازمان می تواند متحمل هزینه های مسئولیت شود و بهبود کنترل های محیطی می تواند به دریافت بیمه با هزینه های کاهش یافته برای سازمان کمک کند.

از تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد استفاده کنید:

 با اطمینان از اینکه از داده‌های دقیق برای تصمیم‌گیری در مورد بهبود موارد استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌جای چندین بار تلاش ناموفق، شانس موفقیت‌آمیز بودن بهبودهای خود را در اولین بار افزایش دهید. با استفاده از این داده ها برای ردیابی پیشرفت خود، می توانید این ابتکارات بهبود را قبل از اینکه از ریل خارج شوند اصلاح کنید، که می تواند در هزینه ها و زمان صرفه جویی کند.

فرهنگ بهبود مستمر ایجاد کنید:

 با بهبود مستمر، می توانید به منظور بهبود تصویر عمومی خود و کاهش بالقوه هزینه های خود، همانطور که در بالا ذکر شد، به سمت فرآیندهای بهتر و کاهش اثرات زیست محیطی به روشی سیستماتیک کار کنید. هنگامی که فرهنگ بهبود ایجاد می شود، مردم همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود فرآیندهای خود هستند که حفظ EMS را آسان تر می کند.

افراد خود را درگیر کنید:

 با توجه به انتخاب بین کار برای شرکتی که به محیط اطراف خود اهمیت می دهد و شرکتی که این کار را نمی کند، اکثر مردم سازمان اول را ترجیح می دهند. با درگیر کردن کارکنان خود در یک تلاش گروهی برای کاهش ردپای محیطی خود، می توانید تمرکز و حفظ کارمندان را افزایش دهید.

آموزش استاندارد ISO 17025

جعبه ابزار آموزشی سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001-2015 چه کمکی به شما می کند؟

جعبه ابزار سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۱ یک  ابزار آموزشی  مفید برای استقرار سیستم مدیریت مد نظر سازمان است. استقرار این استاندارد در سازمان، توسط کارشناسان سازمان،‌ با همراهی و پشتیبانی کارشناسان مدیریار انجام می شود.

در این روش در قالب کارگاه های عملیاتی و نمونه مستندات، سیستم مدیریت مد نظر با همراهی یک پشتیبان و منتور در سازمان مستقر می شود. پشتیبان پروژه تا رسیدن به هدف ( گواهینامه بین المللی ایزو ۱۴۰۰۱)، همراه سازمان خواهد بود.

این سبک استقرار سیستم مدیریت در سازمان بسیار اثربخش بوده و از آنجاییکه توسط کارکنان سازمان،‌ مستقر می شود بسیار کاراتر است.

جعبه ابزار آموزشی سیستم مدیریت زیست محیطی

سوالات رایج در زمینه نحوه عملکرد جعبه ابزارISO 14001-2015

این جعبه ابزار برای مدیران و کارشناسان سازمان هایی که قصد اخذ گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت زیست محیطی دارند،‌ مناسب است.  همچنین فارغ التحصیلان دانشگاهی که قصد دارند با کسب مهارت مشاوره سیستم مدیریت درآمد بیشتری بدست بیاورند و وارد صنعت مشاوره شوند، بسیار عملیاتی و کاربردی است.

این جعبه ابزار آموزشی، الزامات و نحوه استقرار و اخذ گواهینامه بین المملی لیزو ۱۴۰۰۱ را توضیح و نحوه اجرای آن را آموزش می دهد و پشتیبانی می کند.

این مستندات حاصل تجربه عملیاتی من و همکارانم در استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی در سازمان های مختلف می باشد. این سازمان ها، طیف وسیعی از خدمات و محصولات را در بر می گیرند. به همین دلیل این مستندات،‌ بسیار کاربردی است و برای استقرار و اخذ گواهینامه بین المللی  کفایت می کند. همچنین ‌ساختار پشتیبانی موجود در جعبه ابزار سیستم مدیریت به گونه ای طراحی شده است که از ابتدای استقرار سیستم مدیریت ،‌یک کارشناس خبره در کنار شما خواهد بود. پشتیبان پروژه، تمامی نکات و موارد احتمالی که به هنگام استقرار سیستم مدیریت ، را رفع خواهد کرد.

سیستم مدیریتزیست محیطی یک سیستم مدیریت برای ایجاد ساختار مدیریت زیست محیطی برای سازمان های ارائه کننده کالا و خدمات می باشد. این سیستم مدیریت بعنوان یک سیستم مدیریت تخصصی در زمینه محیط زیست می باشد. علاوه بر آن اخذ گواهینامه بین المللی این استاندارد،‌ اطمینان را برای مشتریان سازمان ایجاد می کند که سازمان تعهد برای برآورده  کردن الزامات زیست محیطی را در ساختار مدیریتی خود رعایت می کند.

بعد از تکمیل فرایند خرید،‌ ‌مستندات و ‌فیلم های آموزشی حداکثر طی ۲۴ ساعت در اختیار شما قرار می گیرد. شما بعد از دریافت مرحله اول مستندات،‌۴۸ ساعت فرصت دارید تا نسبت به عودت و دریافت وجه پرداختی اقدام کنید.این گارانتی مطابق با قوانین و مقررات مدیریار انجام می شود.مستندات و فیلم های آموزشی هر سه جعبه ابزار آموزشی یکسان است. تفاوت این بسته های آموزشی در میزان و نوع پشتیبانی می باشد. توضیحات پشتیبانی هر بخش را در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

مستندات ارائه شده در این بسته آموزشی جامع و کامل است. اگر براساس برنامه زمانبندی کارشناس پشتیبان پروژه،‌ روند مستندسازی و ایجاد سوابق را انجام دهید، در طی شش تا هشت ماه آماده برای ممیزی نهایی سیستم مدیریت خواهید بود.

اخذ گواهینامه رسمی مستلزم، ممیزی نهایی توسط شرکت های صادر کننده گواهینامه است.

هزینه های صدور گواهینامه باید توسط سازمان بصورت مجزا پرداخت شود. کارشناس پشتیبان شما در مورد  نکات مربوطه برای موفقیت در ممیزی نهایی به شما مشاوره خواهد داد.

بله شما می توانید فقط مستندات سیستم مدیریت کیفیت به همراه فیلم های آموزشی جامع را تهیه نمایید. این امکان برای شما وجود دارد تا بعد از خرید هر یک از بسته های برنزی، نقره ای،‌سطح پشتیبانی خود را ارتقا دهید. این موضوع به سطح مهارت و توانایی خود و سازمان بر می گردد.

بله. تا ۵ سال،‌ شما تمامی بروزآوری های این استاندارد را در قالب فیلم های آموزشی و مستندات مربوطه بصورت رایگان دریافت خواهید کرد.همچنین در طول دورهٔ پشتیبانی، از وبینارهای رایگان استفاده خواهید کرد. 

این مستندات بر اساس تجربیات مدرسین ما در زمینه سیستم های مدیریت تهیه شده است. همچنین،‌تجربه استقرار این مستندات در سازمان های تولیدی و خدماتی وجود دارد. بنابراین ما از اثربخش بودن این آموزش اطمینان داریم. درصورتیکه بخواهید از شکل آموزش،‌آگاهی پیدا کنید، می توانید، چند جلسه از محتوای آموزشی را به رایگان مشاهده کنید. همچنین می توانید برای یک جلسه مشاوره رایگان در زمینه مستندات سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001-2015 اقدام کنید.

معرفی جعبه ابزار سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 -2015

جعبه ابزار سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001-2015 شامل بیش از شش ساعت فیلم آموزشی است. در این پکیج فیلم های آموزشی، الزامات ایزو ۱۴۰۰۱ تشریح می شود. همچنین، نمونه مستندات مورد نیاز در سازمان توضیح داده می شود و نحوه تکمیل سوابق، برای فراگیران تشریح می شود. 

اگر هنوز برای تهیه این جعبه ابزار آموزشی قانع نشده‌اید، چند قسمت از فیلم های آموزشی این بسته آموزشی را مشاهده کنید.

جعبه ابزار آموزشی سیستم مدیریت زیست محیطی

فهرست فیلم های آموزشی ISO 14001-2015

بخش اول- معرفی سازمان جهانی استاندارد ایزو ISO

بخش دوم – تاریخچه و مبانی ISO 9001

بخش سوم -اصول مدیریت کیفیت ISO9001-2015

بخش چهارم -تعاریف و اصطلاحات ISO 9001-2015

قفل

بخش پنجم-الزامات بند ۰ و ۱و ۲و ۳- ISO 9001-2015

قفل

بخش ششم-الزامات بند۴ – ISO 9001-2015

قفل

بخش هفتم-الزامات بند۵ – ISO 9001-2015

قفل

بخش هشتم-الزامات بند۶ – ISO 9001-2015

قفل

بخش نهم-الزامات بند۷ ISO 9001-2015

قفل

بخش دهم-الزامات بند۸ ISO 9001-2015

قفل

بخش یازدهم-الزامات بند ۹ ISO 9001-2015

قفل

بخش دوازدهم-الزامات بند۱۰ – ISO 9001-2015

قفل

بخش سیزدهم -مستندات تکمیلی ممیزی داخلی  ISO 9001-2015

قفل

بخش چهاردهم- مستندات تکمیلی – ISO 9001-2015

قفل
آیا هنوز برای خرید جعبه ابزار سیستم مدیریت کیفیت متقاعد نشدید؟

لیست مستندات ISO 9001-2015 در پکیچ آموزشی

جعبه ابزار آموزشی سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001-2015

بر اساس پشتیبانی مد نظر،‌بسته آموزشی خود را انتخاب نمایید.

جعبه ابزاربرنزی
پایه
تومان بزودی... میلیون
مستندات کامل
۲۵ روش اجرائی،‌دستورالعمل و ...
۱۱۰ نمونه فرم و سوابق مربوطه...
بیش از ۶ ساعت فیلم آموزشی
دسترسی به وبینارهای آنلاین
عضویت در گروه تلگرام پشتیبانی
انتخاب شرکت صادر کننده گواهینامه
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
جعبه ابزار نقره ای
با پشتیبانی
تومان بزودی ... میلیون
مستندات کامل
۲۵ روش اجرائی،‌دستورالعمل و ...
۱۱۰ نمونه فرم و سوابق مربوطه...
بیش از ۶ ساعت فیلم آموزشی
دسترسی به وبینارهای آنلاین
عضویت در گروه تلگرام پشتیبانی
انتخاب شرکت صادر کننده گواهینامه
مشاوره آنلاین شناخت وضع موجود
رفع اشکالات آنلاین ۳ جلسه
رفع اشکال با ایمیل ۶ بار
بررسی سوابق تکمیل شده توسط مشتری
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
جعبه ابزار طلائی
پشتیبانی کامل
تومان بزودی... میلیون
مستندات کامل
۲۵ روش اجرائی،‌دستورالعمل و ...
۱۱۰ نمونه فرم و سوابق مربوطه...
بیش از ۶ ساعت فیلم آموزشی
دسترسی به وبینارهای آنلاین
عضویت در گروه تلگرام پشتیبانی
انتخاب شرکت صادر کننده گواهینامه
مشاوره آنلاین شناخت وضع موجود
رفع اشکالات آنلاین ۶ جلسه
رفع اشکال با ایمیل ۱۲ بار
بررسی سوابق تکمیل شده توسط مشتری
مشاوره آنلاین ممیزی داخلی
مشاوره آنلاین قبل از ممیزی نهایی
امکان بازدید حضوری ازسازمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *